کارگاه مبین ساخت خدمات برش لیزر فلزات ، خمکاری ، انواع جوشکاری ، رولینگ ، برش شیت ، پرس و …

مقدمه – قیمت برش لیزری

امروز سعی داریم تا به بررسی موارد مختلف در تعیین قیمت خدمات برش لیزر بپردازیم. با ما همراه باشید ( بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت خدمات برش لیزر – هم اکنون با ما تماس بگیرید. (اینجا کلیک کنید) )

برش لیزر فلزات

در دنیای مدرن امروز فلزات و قطعات فلزی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. از این رو ، برش فلزات صنعتی نیز یکی از نیازهای اساسی جوامع رو به رشد می باشد. روش های زیادی برای برش فلزات وجود دارد که برش لیزر فلزات یکی از آن ها می باشد. برش لیزر فلزات در قیاس با سایر روش ها دارای مزایای بسیاری می باشد. در ذیل به بخشی از آن ها اشاره می کنیم :

  • سرعت بالای برش لیزر در قیاس با سایر روش های برش در فلزات
  • کیفیت بالای برش لیزری در قیاس با سایر روش ها برشی در فلزات
  • برش لیزر محدودیت ضخامتی نداشته و بسته به نوع دستگاه قابل انجام در تمامی ضخامت ها است.
  • برش لیزر تنها محدود به چند فلز نبوده و تمامی آن ها را شامل می شود.
  • قیمت برش لیزر فلزات در تعداد کم و یا زیاد نسبت به سایر روش ها صرفه اقتصادی دارد.

موارد بالا تنها بخشی از مزایای برش لیزر در فلزها نسبت به سایر روش ها می باشد.

قیمت برش لیزر فلزات – عوامل موثر در تعیین قیمت

یکی از مهم ترین بخش ها برای هر مشتری در زمان سفارش ، هزینه خدمات برش می باشد. قیمت برشکاری لیزر فلزات با عوامل متعددی محاسبه می گردد. در ذیل به بخشی از عوامل موثر در تعیین هزینه خدمات برش لیزر فلز ها می پردازیم :

1- تعداد / تیراژ تولید :

یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده در هزینه خدمات برشکاری لیزر، تیراژ و یا تعداد سفارش می باشد. هر دستگاه لیزر علاوه بر قطعات ثابت، قطعاتی مصرفی نیز دارد. نازل ها ، لنز ، گاز های مصرفی و … از جمله این موارد می باشند. هرچه تعداد سفارش یک مشتری بالاتر باشد. هزینه های یاد شده به همراه هزینه خرید متریال ، حمل و نقل و …کاهش می یابد. از این رو قیمت تمام شده برای برش لیزر فلز نیز کاهش خواهد یافت.

2- سری کاری / برش لیزر یک محصول خاص :

عامل مهم دوم در تعیین قیمت برش لیزر فلزات، تنوع برش لیزر مشتری می باشد. هرچه تعداد محصول انتخابی جهت برش لیزر کمتر باشد. سرعت انجام کار بالاتر می رود. (سری کاری) با افزایش سرعت هزینه تمام شده برای برشکاری لیزر نیز کاهش می یابد. در نتیجه سری کاری با تیراژ مناسب عامل دوم در کاهش قیمت خدمات برشکاری لیزر  فلزها می باشد.

3- جنس :

عامل سوم در تعیین هزینه برش لیزر فلزات ، جنس محصول است. عمر مفید قطعات مصرفی دستگاه برش لیزر رابطه مستقیمی با جنس فلز دارد. به عنوان مثال : در برش لیزری ، زمان برش لیزر آهن با برش لیزر مس متفاوت است، میزان مصرف گاز نیز در برش لیزر آهن با برش لیزر مس متفاوت است. پس قیمت برش لیزر آهن با برش لیزر مس متفاوت خواهد بود.

4- ضخامت فلز :

اثر این عامل در تعیین هزینه برش فلزات ، همانند عامل سوم است. به عبارت ساده تر ، همانطور که در مورد قبل گفتیم. در این مورد نیز می توان گفت : عمر مفید قطعات مصرفی دستگاه برش لیزر رابطه مستقیمی با ضخامت فلز دارد. به عنوان مثال : هزینه برشکاری لیزر استیل 2 میلی متر ، با قیمت برش لیزر استیل 4 میلی متر متفاوت است . و طبق عامل سوم . علاوه بر اینکه هزینه برشکاری لیزر آهن 2 میلی متر با هزینه برش آهن 4 میلی متر متفاوت است . با قیمت برش لیزر آهن هم سایز خود نیز متفاوت هستند . زیرا در برش لیزر هر یک از فلزات یاد شده، میزان مشخصی از مواد مصرفی، استفاده می شوند .

قیمت برش لیزر فلزات

همانطور که گفته شد عوامل زیادی در تعیین نرخ برش لیزر فلزات موثر است . علاوه بر موارد یاد شده، نوسان قیمت فلزات با توجه به بورس فلزات لندن (LME) و نوسان قیمت ارز در خرید متریال و قطعات مصرفی عواملی دیگر در ثابت نبودن هزینه برش لیزر فلزات هستند . از این رو متاسفانه نمی توان جدولی را جهت تعیین قیمت برش فلزات مختلف آماده کرد .

اما نگران نباشید ! همکاران ما در شرکت مبین ساخت همواره آماده اند تا با توجه به نیاز مشتریان خود، بهترین قیمت خدمات برشکاری لیزر فلزات گوناگون را به آن ها ارائه دهند .

برای دریافت بهترین قیمت برش لیزر هر یک از فلزات زیر کافی است با ما تماس بگیرید.

قیمت خدمات برش لیزر آهن

قیمت برشکاری لیزر استیل

قیمت خدمات برش لیزر مس

هزینه برش لیزر استنلس استیل

قیمت برش لیزری نقره

قیمت برشکاری لیزری آلومینیوم

جهت دریافت اطلاعات تماس شرکت مبین ساخت اینجا کلیک کنید ( توضیح بیشتر )

مبین ساخت ایده اندیش ، کارگاه ساخت استان کرمان – خمکاری ، برش لیزر ، انواع جوشکاری ، پرس ، رولینگ ، کاتینگ شیت و …

( پذیرش سفارش از سراسر ایران و سایر کشورها )

Rate this post