برش لیزر – مقدمه

امروز سعی داریم که فرآیند برش لیزر را به ساده ترین صورت ممکن به شما عزیزان آموزش دهیم. امید است که این مطلب باعث آشنایی هرچه بیشتر شما عزیزان با تکنولوژی برش لیزر گردد. شایان ذکر است در آینده مطالب بیشتری در خصوص برش لیزر یا برش لیزری در سایت قرار خواهد گرفت.

 تیم مهندسی مبین ساخت ایده اندیش  “

برش لیزر به زبان ساده
برش لیزری به فرآیند برش اجسام و قطعات نظیر چوب ، فلزات ( برش لیزر آهن ، برش لیزر آلومینیوم ، مس ، روی و … ) گفته می شود.

در فرایند برش لیزر طرح مورد نظر شما بر روی سیستم عامل دستگاه برش لیزری بارگزاری می شود. در مرحله بعد به وسیله نرم افزار داخلی و برنامه دستگاه طرح مورد نظر به وسیله نازل بر روی قطعه مورد نظر اعمال می شود. برش دستگاه لیزر، از با کیفیت ترین برش ها در صنایع می باشد. سرعت و کیفیت در برش لیزر در قیاس با سایر روش های برش مثال زدنی است.

طرز کار دستگاه برش لیزر

در زیر به اختصار به مراحل برش لیزری یک قطعه اشاره می شود . شایان ذکر است در آینده به هریک از بخش های زیر با تفصیل بیشتری خواهیم پرداخت.

1- تولید اشعه لیزر جهت برش لیزر :

برای برش لیزری نیاز به تولید اشعه های لیزر می باشد. اشعه لیزر به وسیله تحریک کردن موادی که قدرت تولید اشعه لیزر را دارند  در یک محفظه بسته شکل می گیرند. (به وسیله تخلیه الکتریکی یا اشعه های تولید شده از یک لامپ.)

2- انتقال اشعه لیزر تا لنز دستگاه برش لیزر :

در مرحله دوم از برش لیزری ، اشعه لیزر ایجاد شده از هِد (HEAD) یا سر دستگاه لیزر، از طریق لوله های مخصوص (تیوب ها Tube) تولید شده و به وسیله آینه (جهت منعکس کردن) و فیبرهای نوری (Fiber Optic) به لنز دستگاه انتقال پیدا می کنند.

3- متمرکز کردن اشعه لیزر بر روی نقطه کاری دستگاه برش لیزر :

حال که اشعه لیزر به لنز دستگاه انتقال پیدا کرد، لنز دستگاه لیزر، پرتوها را برای برش لیزری در نقطه ای خاص متمرکز می کند. با این کار، انرژی پرتوهای لیزر در یک نقطه خاص متمرکز شده و باتوجه به قدرت دستگاه، برش لیزر در حد حکاکی یا برش در انواع ضخامت بسته به توان مولد دستگاه قابل انجام است.

4- پاک سازی و صیقلی سازی سطح برش لیزر :

در مرحله آخر، برخی از مواد برش تصعید شده و یا به صورت براده ها و مواد اضافی در محل برش باقی می مانند. در این مرحله گازی که به همراه لیزر در دو سر نازل با فشار به قطعه وارد می شود، عملیات پاک سازی قطعه را انجام می دهد. با این کار سطح فلز یا قطعه مورد نظر ما به صورت صیقلی درآمده و سطحی کاملا صاف از برش لیزر حاصل می گردد. شایان ذکر است بر اثر نیاز در ضخامت های مختلف گازهای مختلفی در برش لیزری مورد استفاده قرار می گیرد. ( اکسیژن، نیتروژن و … )

لیزر کرمان – مبین ساخت ایده اندیش

کارگاه ساخت مبین ساخت ایده اندیش با هدف ارتقا صنعت استان کرمان ، قدم در عرصه تولید نهاده است. یکی از تجهیزات اصلی کارگاه مبین ساخت دستگاه برش لیزری می باشد. دستگاه برش لیزر مذکور یکی از جدیدترین و قدرتمندترین دستگاه های برش لیزر کرمان است. قابلیت برش لیزر در این دستگاه تا 15 میلی متر برای فلزات گوناگون می باشد. از خدمات یاد شده در فلزات می توان به برش لیزر آهن ، برش لیزر استیل ، استنلس استیل ، مس ، آلومینیوم و … اشاره نمود.

خدمات کارگاه ساخت کرمان – مبین ساخت ایده اندیش

علاوه بر دستگاه لیزر ، کارگاه مبین ساخت ایده اندیش ، با توجه به امکانات و توانایی های خود، آمادگی ارائه طیف گسترده ای از خدمات برای مشتریان خود در کرمان ، سایر شهرهای کشور و سایر کشورهای منطقه را دارا می باشد. از این موارد می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

  • پرس برک (press brake cnc چهار محور ) : یکی از جدیدترین و قدرتمندترین دستگاه های پرس برک کرمان ( خم کن ) می باشد.
  • رول گیر ، صاف کن ، گیوتین شیت ( برش صفحات و رول ها در ابعاد دلخواه ) : تولید انواع شیت از رول ها در ابعاد دلخواه
  • جوشکاری (تیگ و میگ – آرگون و co2) : ارائه انواع خدمان جوشکاری در استان کرمان و سایر استان های کشور
  • و …

برای مشاهده آدرس شرکت مبین ساخت اینجا کلیک کنید. (توضیح بیشتر)

مبین ساخت در شبکه های اجتماعی

برای مشاهده جدیدترین پروژه های شرکت مبین ساخت، ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. (برای دسترسی سریع تر بر روی هر یک از آن ها کلیک کنید)

این صفحات شامل : برش های لیزر ، خمکاری ها (پرس برک) ، جوشکاری ها و … شرکت می باشد.

Rate this post